trenar

Omron M2 Basic Tansiyon Aleti Fiyatı ve Özellikleri

21.01.2022
833

OMRON M2 Basic Tansiyon Aleti, evde işte taşınabilirliği sayesin de rahat, hızlı ve doğru kan basıncı ölçümleri yapılmasını sağlar.

Omron M2 Basic Koldan Ölçer Tansiyon Aleti, tam otomatik bir sağlık ürünüdür. M2 Tansiyon Aleti, kan basıncınızı hızlı, rahat ve doğru bir şekilde kontrol etmenizi sağlar, Kan Basıncınızı net bir şekilde gösterir.

Omron m2 basic tansiyon aleti
Omron M2 Basic

Tüm OMRON ‘M serisi’ tam otomatik tansiyon ölçüm cihazlarında olduğu gibi hızlı, rahat ve doğru tansiyon ölçümü sağlayan Intellisense Teknolojisi, OMRON M2 BASİC modelinde de bulunmaktadır.

omron m2 olcum mesafesi
OMRON M2 standart olarak 22-32 cm boyutlarında kolluğa sahiptir. Büyük boy kolluk, aksesuar olarak ayrıca tedarik etmeniz gerekir.

Omron M2 Basic Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Omron m2 inceleme

Tansiyonunuzu ölçmeden önce üst kolunuzdaki kalın veya dar giysileri çıkarın. 
Dar veya kalın giysiler kolunuzdaki kan akışını kısıtlayarak yanlış kan basıncı sonuçları verebilir.

 1. Omron M2 Basic Kutusundan çıkan kolluğunu sol üst kolunuza bağlayın* manşetin tüp tarafı iç dirseğin 1 ila 2 cm üzerinde olması gerekmektedir.
 2. Manşet hortumu kolunuzun iç tarafındayken, manşeti kolunuzun etrafına sıkıca sarın ve manşet kolunuzdan aşağı kaymadığına dikkat edin!
 3. Bacaklarınız çapraz ve ayaklarınız yere düz basacak şekilde bir sandalyeye veya sabit bir koltuğa oturun, sırtınız ve kollarınızdan destek alarak sabit kalın.
 4. Omron M2 Basic cihazını başlatmak için BAŞLAT/DURDUR düğmesine bir kez basın.
 5. Manşet ( kolluk ) otomatik olarak şişecek ve ölçümleriniz otomatik olarak alınıp kaydedilecektir.
 6. Manşetin havası tamamen indiğinde sonuçlarınızı M2 cihazından ekrandan okuyabilirsiniz.
 7. Cihazı KAPATMAK için BAŞLAT/DURDUR düğmesine bir kez basın.
 8. Manşeti kolunuzdan çıkarın.
 9. *Tansiyonunuz sağ kol ve sol kol arasında farklılık gösterebilmektedir. Ölçülen kan basıncı farklı olabilir. Omron, ölçümler için her zaman aynı kolun kullanılmasını önermektedir.

Omron M2 Basic Üst Koldan Ölçer Dijital Tansiyon Aleti

medikalmarket omron m2 tansiyon aleti

Omron M2 Basic Tam Otomatik Tansiyon Aletinin Teknik Özellikleri

 • Cihaz Tipi : Üst Koldan Ölçer Tansiyon Aleti 
 • Kolluk Tipi :Orta Boy Kolluk 22–32 cm
 • Hafıza : Son Ölçüm 
 • Kolluk Sarma Kılavuzu : Evet 
 • Düzensiz Kalp Atışı Algılama : Evet 
 • Doğrulama Klinik Doğrulama Intellisense Teknolojisi : Evet
 • Tüketici veya Uzman : Tüketici
 • Težina : (kg)0,25 
 • Tansiyon Aletinin boyutları (mm)112 x 140 x 82

Kutu içeriği

 • Ölçüm cihazı M2 Basic
 •  kolluk (HEM-CR24)
 •  4 “AA” pil
 •  Kullanım Kılavuzu 1 ve 2

Omron M2 Tansiyon Aleti Kullanım Klavuzu

Omron M2 Kullanım kılavuzunu bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmek için Buraya Tıklayın

Omron M2 Tansiyon Aleti Satın Alma

Omron M2 satın almak istiyorsanız size yardımcı olabiliriz ?  

Vadi Medikal

Telefon ile Bilgi Alabilirsiniz : 0850 241 86 85

WhatsApp Hızlı iletişim Hattımız : +90 850 241 86 85 

E-mail Adresimiz :  [email protected] 

İletişim Adresimiz : iletişim formu 

Sevdiklerinizin ve sizin medikal ürün ihtiyaçlarınız için doğru ürüne birlikte karar verelim.

Omron M2 Sıkça Sorulan Sorular

Omron M2 Basic Cihazını Nasıl Temizleyebilirim ?

Cihazın gövdesini yumuşak kuru bir bezle silerek temizleyin. Hiçbir zaman aşındırıcı tipte temizleyiciler kullanmayın veya cihazı veya herhangi bir bileşenini suya batırmayın. Manşet yumuşak nemli bir bezle ve yumuşak bir sabunla temizlenebilir.

Manşet ( Kolluk ) Nasıl Monte ebebilirim?

Omron m2 inceleme

Manşet doğru olarak takıldığında, kanca materyali manşetin çemberinin dışında olacak ve metal halka cildinize temas etmeyecektir. Manşet açıksa, manşetin hortumdan uzak olan ucunu çember oluşturmak üzere metal halkadan geçirin. Yumuşak kumaş manşet çemberin içinde olmalıdır.
1. Üst kolunuzdaki sıkı saran giysileri çıkarın.
2. Yere düz basacak şekilde bir sandalyeye oturun.
3. Sol kolunuzu manşetin çemberinden geçirin. Manşetin alt bölümü dirseğinizin 1 – 2 cm (işaret veya orta parmağınızın kalınlığı) yukarısında olmalıdır. Hortum kolunuzun orta bölümünde orta parmağınızla (avuç içi açık ve yukarı dönük olmalıdır) aynı hizada olacak şekilde manşeti kolunuzun çevresinde ayarlayın.
4. Bez kapağı kullanarak manşeti kolunuzun etrafında sabitleyin. Alt ve üst kenarlar kolunuzun etrafını eşit ve sıkı bir şekilde saracak şekilde manşeti çekin.
5. Manşet sıkıca sabitlenmelidir. Sadece 2 parmağın manşetin altına sokulmasını zorlaştıracak kadar sıkı olmalı ve daha sıkı olmamalıdır. Bu boşluk doğru bir okuma için zorunludur. OMRON Dijital Tansiyon Takibi Cihazları kanınızın brakiyal arterde hareketini algılayan ve bu hareketi dijital ölçüme dönüştüren Osilometrik tansiyon ölçüm yöntemini kullanır.
6. Kolunuzu serbest bırakın ve bileğinizi manşet kalbinizle aynı hizada olacak şekilde masaya yerleştirin. Avuç içinizi yukarı doğru çevirin.
7. Hava hortumunda bükülme olmadığını kontrol edin. Tansiyon ölçümü yapılırken dirseğinizi hava hortumunun üzerine koymamak konusunda dikkatli olun.
8. Tansiyon ölçümüne başlamak için “O/I BAŞLA” veya “BAŞLA” düğmesine basın.
Daha fazla bilgi için lütfen cihazınızın Kullanım Talimatına bakın.

Omron M2 Basic Doğru Ölçüm Nasıl Yapılır?

Tutarsız ölçümler almanızın birden fazla nedeni vardır. Tansiyon ölçümü değerlerinde değişikliğe yol açabilecek birçok faktör mevcuttur; örneğin, kısa süre önce yapılan aktiviteler veya günün saati dahi ölçümü etkileyebilir.
Ayrıca, kullanıcının tekniği güvenilir ölçüm sonuçları için çok önemlidir. Aşağıda tutarsız veya hatalı bir ölçüm görmenizin yaygın nedenlerinden bazıları listelenmiştir:

Manşet Boyutu
Tansiyon Takibi cihazınızı kullanırken doğru ölçüm sonuçları elde etmek için kolunuz için uygun büyüklükte manşet kullanmanız çok önemlidir. Uygun manşet boyutunu belirlemek için, kolunuzun çevresini ölçmeniz gerekmektedir. Kolunuzun çevresini periyodik olarak ölçmelisiniz. Düzenli kol çevresi ölçümü, özellikle kol çevresi ölçümünüz sınırdaysa, kilo aldıysanız veya kilo kaybettiyseniz gereklidir.
Tansiyon Takibi Cihazınızla kullandığınız manşetin sizin için doğru büyüklükte olduğundan emin olmanız önemlidir. Hatalı manşet kullanılırsa, ölçüm yanlış bir sonuç verebilir ve/veya manşet zarar görür (hava kesesi).
Kolunuzun boyutunu belirlemek için, bir kumaş mezura kullanın ve mezurayı dirseğiniz ve omzunuzun arasında kalan bölgenin ortasında üst kolunuzun çevresine yerleştirin. Mezurayı kolunuzun etrafına düzgün bir şekilde sarın. Bandı sıkı çekmeyin. Hassas ölçümü santimetre cinsinden kaydedin.

Manşet Uygulaması

1. Sol kolunuzu manşetin çemberinden geçirin. Manşetin alt bölümü dirseğinizin 1 – 2 cm (işaret veya orta parmağınızın kalınlığı) yukarısında olmalıdır. Hortum kolunuzun orta bölümünde orta parmağınızla aynı hizada olacak şekilde manşeti kolunuzun çevresinde ayarlayın.
2. Kumaş ucu kullanarak manşeti kolunuzun etrafında sabitleyin. Alt ve üst kenarlar kolunuzun etrafını eşit ve sıkı bir şekilde saracak şekilde manşeti çekin.
3. Manşet sıkıca sabitlenmelidir. Sadece 2 parmağın manşetin altına sokulmasını zorlaştıracak kadar sıkı olmalı ve daha sıkı olmamalıdır. OMRON Dijital Tansiyon Takibi Cihazları kanınızın brakiyal arterde hareketini algılayan ve bu hareketi dijital ölçüme dönüştüren Osilometrik tansiyon ölçüm yöntemini kullandığından, bu boşluk doğru bir ölçüm için zorunludur.

Tansiyonunuzu ölçmeden önce dikkat etmeniz gerekenler

30 dakika boyunca yemek yemeyin, alkol tüketmek, sigara içmek, egzersiz yapmak ve banyo yapmaktan kaçının ve ölçüme başlamadan önce 15 dakika dinlenin. Stresli zamanlarda ölçüm yapmaktan kaçının. Ölçüm işlemini sessiz bir yerde gerçekleştirmelisiniz.

Vücudunuzun Konumunu Ayarlayın

Yere düz basacak şekilde bir sandalyeye oturun. Kolunuzu avuç içiniz yukarı dönük olacak şekilde masaya koyun. Manşet kalbiniz ile aynı seviyede olmalıdır. Ölçüm sırasında yürümeyin veya hareket etmekten sakının.

Google Maps Yol tarifi Almak için tıklayın
Yandex Navi Yol tarifi Almak için tıklayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu