trenar

Tıbbi sarf malzemeler

15.12.2020
4.481

Tıbbi Malzeme Nedir?

Önce tıbbı malzemelerin ne olduğunu açıklayalım. Tıbbi malzemeler demek sağlık kuruluşlarında bulunması gereken, önemli sağlık ürünleri demektir. Bu malzemeler hijyeni sağlamak amaçlı kullanılabileceği gibi aynı zamanda tanı ve tedavi süreçlerinde de kullanılabilmektedir. Tıbbi malzemeler alanında pek çok farklı ürün bulunur ve her bir ürünün kullanım amacı da birbirinden farklıdır.

Dolayısıyla tıbbi malzemeler her bir sağlık kuruluşunda bulunmak zorundadır. Hastanelerde, polikliniklerde, veterinerlik merkezlerinde, sağlık ocaklarında, diyaliz merkezlerinde ve benzeri her yerde tıbbi malzemeler olmalıdır.

Peki, tıbbi sarf malzemeler nelerdir? Hangi ürünler tıbbi sarf malzemelerin içinde yer almaktadır? Bu soruların en net yanıtları için bir sonraki başlığımızı okuyun.

Tıbbi Sarf Malzemeler Nelerdir?

Tıbbi sarf malzemelerin ne demek olduğunu yukarıda anlattık. Bu malzemelerin hangi ürünlerden oluştuğunu da şu şekilde anlatalım:

Tıbbi sarf malzeme kategorisi içerisinde pek çok farklı sağlık ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler, malzemeler birbirinden farklı amaçlar doğrultusunda kullanılırlar. Sitemizde de aktif olarak sürekli satışını yapmak olduğumuz tıbbi sarf malzemeleri genel olarak şu ürünlerden oluşmaktadır:

 • Eldivenler. Muayene eldivenleri, rektal eldivenler ya da steril eldivenler.
 • Enjektör ürünler, iğne uçları ya da kanüller. Branüller, otomatik enjektörler, yedek parçalar, steril enjektörler ve benzeri ürünler.
 • Flaster çeşitleri. Bez flasterler, ipek flasterler, kağıt flasterler, katater sabitleme bantları ve benzeri ürünler.
 • Medikal tekstil ürünleri. Bandajlar, cerrahi örtüler, gaz kompresler, gazlı bezler, pamuklar, sargı bezleri ve serme bezler.
 • Abeslang, antiseptikler, bisturi uçları, cerrahi aletler ve setler, dezenfektanlar, kataterler ve torbalar, laboratuvar malzemeleri, maske, bone, galoş. Oksijen maskeleri ve nazal kanüller, önlük ve tulumlar, serum setleri ve kan verme setleri, tıbbi atık ürünleri. Tüm bunlar tıbbi sarf malzeme kategorimizde yer alır.
 • Diğer tıbbi sarf malzemeler kategorimizde ise şunlar bulunur: Airway ve endotrakeal tüpler, ambu setleri, aşı taşıma kapları, cerrahi sütürler ve iğneler, cilt zımbaları ve cilt zımba sökücüleri. EKG cihazı sarf malzemeleri, larengeal maskeler, otomatik turnikeler, parmak delme kalemi ve lansetler, stoper ve üç yollu musluk.

Saymış olduğumuz tüm bu tıbbi malzeme ürünleri sitemizde bulunmaktadır. Bu ürünlerin her biri sağlık kuruluşlarında yer almak zorundadır, bu sebep ile de eğer bu ürünler konusunda eksikleriniz var ise hemen sitemizden en uygun fiyatlar ile ürünleri satın alıp eksiklerinizi tamlayabilirsiniz.

Şimdi sitemizde bulunan tıbbi sarf malzemelerin çeşitlerine daha ayrıntılı bir şekilde bakalım. Bir sonraki başlığımız bu konu ile ilgilidir.

Fotoğraf Galerisi

Sıkça Sorulanlar
Gönülden Çalışıyoruz

Vadi Medikal, Sektör bilgisi ve tecrübesi ile müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusun da hızlı ve yapıcı çözümler üretir.

Profesyonel hizmet veriyoruz!

Sağlık ciddiyet ve profesyonellik gerektirir. Yaşadığınız rahatsızlıklar ve tedavi süreçleri hakkında bilgi sahibi olan, medikal ürünler sektöründe son derece profesyonel bir ekip ile hizmet veriyoruz.

Bütçenizi Zorlamıyoruz!

Kalite ile düşük ücretin buluştuğu ürünler sayesinde bütçenizi zorlamak veya ihtiyaçlarınızın bazılarını ertelemek zorunda kalmıyorsunuz. Tamamen bütçe dostu bir firma olmamızın yanı sıra sizlere çeşitli ödeme seçenekleri ve kolaylıkları da sunuyoruz.

Hangi ürünü, nasıl kullanmanız gerektiği konusunda tüm sorularınızı ekibimize iletebilir ve siparişini verdiğiniz ürünler hakkında en sağlıklı bilgileri edinebilirsiniz. Sizin mutluluğunuz üzerine kurulan bir çalışma prensibi ile hizmet veriyor, takdirleriniz sayesinde her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Firmamızın farkı; hizmetlerimizde gizlidir.

Bize Sorabilirsiniz
Kalite
Medikal ürünlerde kalite mühimdir. Kullandığınız ürünler sağlığınız ile birebir bağlantılıdır. Bu nedenle medikal ürünlerde asla kalite beklentinizden ödün vermeyin. Vadi Medikal en seçkin markaların ürünlerini kullanıcılarına çok kısa bir zaman dilimi içerisinde ulaştırıyor. Medikal ürünler sektöründe dünya lideri olan yaklaşık yirmiye yakın farklı markanın ürünlerini sizlerin kullanımına sunuyoruz. Bu ürünlerin tamamı markaların kendi garantileri kapsamında sizlere ulaştırılıyor. Böylece markaların sunduğu hak ve olanaklardan faydalanabiliyorsunuz.
Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Vadi Medikal
  Vadi Medikal
  Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


  Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


  WhatsApp Aydınlatma Formu