trenar

Hasta Bezi şahıs ödemeleri banka tanımlama Nasıl Yapılır

Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yayınlanan genelge de Hasta Bezi SGK geri ödeme kapsamından çıkarılmıştı. Hasta yakınına cüzi tutarda yapılan geri ödemenin nakdi olarak hasta hesabına yatırılacağına karar verilmişti. Uygulama 01.07.2022 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı.

Aşağıdaki yazımız da nasıl başvuru yapılacağını anlatmıştık.

SGK ödemeleri Nasıl yapacak?

SGK hasta bezi ödemesini hangi bankaya yapacak?

SGK online başvurularını tamamlayan hasta veya hasta yakının iban numarasını istememektedir.SGK hasta bezi ödemelerini PTT hasta adı ve Tc kimlik numarasına yatıracak. Hak sahibi kişiler ptt kart veya ptt gişelerinden tahsil edecektir.

SGK hasta bezi ödemesini iban’a yapar mı ?

Sgk hasta bezi ödemesini hak sahibinin bir bankada hesap numarası varsa o iban numarasına da yatırmaktadır.

SGK hasta bezi ödemesini Şahıs ödemesi iban tanımlama yapılabiliyor mu?

Evet , E-devlet üzerinden “Sosyal güvenlik kurumu sahıs ödemeleri banka hesabı tanımlama” yazarak tanımlayabilirsiniz.

SGK hasta bezi iban tanımlama nasıl yapabilirim?

Buraya ( https://www.turkiye.gov.tr/sgk-sahis-odemeleri-banka-hesabi-tanimlama ) tıklayarak iban numarası tanımlayabilirsiniz.

SGK Twitter hesabı tarafından yapılan duyuru da e-Devlet’te bulunan Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama hizmeti kullanılarak yapılacak IBAN tanımlama işleminin ardından rapor paraları ve sevk ödemeleri tanımladığınız IBAN hesabına gönderilecek.

https://twitter.com/sgksosyalmedya/status/1492807401698963459?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1492807401698963459%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.donanimhaber.com%2Frapor-parasi-ve-sevk-odemeleri-icin-iban-tanimlama-nasil-yapilir–145111
hastabezi satin al
https://www.medikalmarket.com/hasta-bezleri
sgk iban
indir
Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. devrim bozkurt dedi ki:

    annem alzheimer hastası ve 80 yaşında yürüyemiyor vekaletim olmasına rağmen e devlet şifresi alımı diye ibare olmadığından annemin hesabını tanımlayamıyorum. ayrıca internette yazmasına rağmen hastanın kimliğiyle gitmeme ve kızı olmama rağmen vekalet olmadan ödeme yapmadılar bugün ptt izmir tire şubesi anneme ben bakıyorum ve her zaman yerime birini bulamıyorum ayrıca ecz. aile hekimi, hastane vb gibi işlerimde oluyor. hiç kolaylık sağlanmıyor. ayrıca ödenen ücretle bir paket külot bez bile alamıyoruz. önceden medikal evime kadar getiriyordu bezleri. şimdi hep yokuş hep yokuş… bunun kolay bir yolu yok mu bu durumlar insanı çaresiz bırakıyor.

  2. Sercan dedi ki:

    Hasta alt bezi ödemem edevlette hesabınıza gönderildi diyor ama hesapta görünmüyor bankaya gidip sordum böyle bir ödeme görünmüyor dendi başına gelen var mi

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu