trenar

En İyi Hasta Bezi Markaları 2021-Detaylı inceleme

11.11.2021
9.806

Piyasada onlarca hasta bezi ürünü var ama en iyi yetişkin bezi hangileri? Bu önemli bir sorudur, özellikle de hastanızın veya kendinizin mesane veya bağırsak kontrolü sorunları ile ilgileniyorsanız

en iyi hasta bezleri inceleme

Hangi hasta bezinin en iyisi olduğunu öğrenmeden önce, idrar kaçırma (inkontinans) ürünleri hakkında temel bir bilgiye sahip olmak önemlidir. Farklı türler, hasta bezinin özellikleri ve boyutları hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, ihtiyaçlarınıza göre doğru hasta bezini seçmeniz kolay olacaktır.

Bu yazıda aşağıdaki soruların cevaplarını bulabileceksiniz.,

 • Hasta bezlerinin farklı türleri nelerdir?
 • Hasta Bezi alırken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalıyım?
 • Hasta Bezleri hakkında bilmem gereken başka bir şey var mı?
 • 2021 için piyasada Bulunan en iyi Hasta Bezi Marka ve Modelleri Nelerdir?
 • En iyi Hasta Bezi karşılaştırma tablosu

Hasta Bezlerinin türleri nelerdir?

Ülkemiz de 3 çeşit yetişkin bezleri üç ana kategoriye ayrılır: Mesane Pedleri,Külot Tarzı Hasta Bezleri ( Emici Külot) ve BelBantlı Hasta Bezleri

Mesane Pedleri

Mesane Pedleri geleneksel iç çamaşırları ile rahatlıkla kullanılabilirler. Genellikle incedirler, kumaş benzeri malzemelerden yapılırlar ve pantolon veya elbisenin altına belli olmadan kullanılırlar. Bununla birlikte, bu ürünler özellikle nispeten hafif inkontinansı (idrar kaçırma) problemi olan kişiler için önerilir.

Aşağıdaki durumlarda sevdikleriniz için Mesane Pedi’ni düşünebilirsiniz:

 1. Sadece hafif veya orta derecede idrar kaçırma problemi yaşayanlar.
 2. Ev ortamında konforunu düşünen hastalar kullanabilirler.
 3. İç çamaşırı gibi giyinebildiğinden sosyal hayatın içinde bulunmak isteyen hastalar için.

Külot Tarzı Hasta Bezleri ( Emici Külot)

Külot Tarzı Hasta Bezleri ( Emici Külot) karın, kasık ve kalçaya tam oturur. Sosyal hayatın içinde olan ve yürüme sorunu olmayan hastalar kullanmaktadır. Her iki tarafta da rahat bir oturuş sağlayan esnek yan bantlara sahiptirler. Bu ürünler yüksek seviye de emicidirler idrarı hapsettiği gibi nemi ve kokuları gideren tekstil ve hammaddelerden üretilmiştir.

Aşağıdaki durumlarda sevdikleriniz için Külot Tarzı Hasta Bezleri ( Emici Külot) düşünebilirsiniz :

 1. Bu ürün için kısmen giymede yardıma ihtiyaç duyulabilir.
 2. Normal derecede idrar kaçırma da dahil olmak üzere hafif derece idrar kaçırma problemi yaşayanlarda kullanabilirler.
 3. Yürüyen ve sosyal hayatı önemseyen hastalar kullanabilirler. Yatan hasta için kullanılması önerilmez.

Belbantlı Hasta Bezleri

Belbantlı Hasta bezi, yüksek emme gücü ile idrar kaçırma problemi olan hastaların kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak amacıyla üretilmektedir. Genellikle Bel Bantlı Hasta Bezinin yan yüzeyi yumuşak tekstil yapıdan yapılır ve kolayca nefes alır. Emici yoğunluğu arttırılmış güçlü emici tabakaya sahip ürünlerdir. Bu tür hasta bezleri genellikle hareket kabiliyeti olmayan hastalar ve engelliler için kullanılır.

Aşağıdaki durumlarda sevdikleriniz için belbantlı Hasta Bezleri düşünebilirsiniz :

 1. Hastanızın ağır derecede idrar kaçırma sorunu ve bağırsak sorunu yaşıyorsa…
 2. Ağır derece hareket kabiliyet sorunu yaşayan bir hastanız var ise…
 3. Hastanız yatağa bağımlı hasta ise…

Hasta Bezi alırken hangi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız?

Hastalarınız hasta bezi ihtiyaçları için mümkün olan en hasta bezini satın almak için biraz araştırma yapmak önemlidir. internette satılan ürünleri karşılaştırdığınızda kafa karışıklığı olmaktadır, bezin boyu, kullanılan malzemeler, emicilik seviyesi ve koku giderme olmak üzere dört belirli faktöre odaklanmanızı önermekteyiz.

Bezin Bedeni

Kullandığınız veya Kullanmak istediğiniz hasta bezinin hastanın ve hastanızın vücuduna uyması çok gereklidir. Çok küçük veya çok büyük bir hasta bezi, sızıntı, taşma , kızarıklık ve enfeksiyon riskini arttırdığını unutmamalısınız. Hasta bezi bedenini hesaplarken hasta bezi bedenleri nasıl hesaplanır yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Hasta Bezi Satın Alma

Eğer Hasta Bezi ‘ne ihtiyacınız var ! ve satın almak istiyorsanız size yardımcı olabiliriz ?  

Vadi Medikal

Telefon ile Bilgi Alabilirsiniz : 0850 241 86 85

WhatsApp Hızlı iletişim Hattımız : +90 0850 241 8685 

E-mail Adresimiz :  [email protected] 

İletişim Adresimiz : iletişim formu 

Sevdiklerinizin ve sizin medikal ürün ihtiyaçlarınız için doğru ürüne birlikte karar verelim.

ipucu : Her hasta bezi üreticisinin farklı boyutları olabilir. Beden seçimini ürün ambalajında ​​​​verilen boyutlandırma bilgileriyle karşılaştırdığınızdan emin olun.

Kullanılan Malzeme Bilgisi

İki tip yetişkin hasta bezi ürünü vardır –– tekstil destekli ve plastik destekli. 

Tekstil yüzeyli bezler kumaş benzeri malzemelerden yapılmıştır ve bol miktarda hava akışı sağlar. Bu özellikleri sayesinde hastanın vücudu nefes alır. Uzun kullanımlardan kaynaklanan riskler azalır. Yetişkin bezi seçerken tekstil yüzeyli bezleri seçmenizi öneriyoruz.

Plastik destekli hasta bezleri daha emici olabilirler , fakat vücut nefes almaz. Bu hasta bezlerinin kızarıklık veya enfeksiyona neden olma olasılığı son derece daha yüksektir. Bu tarz bezleri önermediğimizi söylemekteyiz.

Emicilik seviyeleri

Ortalama bir yetişkin birinin mesanesi (idrar torbası) yaklaşık 473,18 ml idrar tutar. Bir hasta bezi alırken ürünün emiciliğini düşünürken aşağıdaki soruları kendinize sorun:

 • Hasta Bezi ne zaman giyilecek? İdrar kaçırma geceleri daha çok olur.
 • Ne tür idrar kaçırma sorunu yaşıyorsunuz ? İdrar, dışkı veya her ikisi? Seçtiğiniz ürünün doğru koruma sağladığından emin olun.
 • Hastanızın kişinin alerjisi var mı? Yukarıda bahsettiğimiz plastik destekli bezler ciltte kızarıklık oluşmasına neden olabilir.

Yetişkin Bezi ne kadar emiciyse o kadar iyidir. İdrar veya dışkı birikebildiğinde, ne kadar iyi emici seviyesi yüksek bez alırsanız sızdırma ve taşma problemi yaşamazsınız. Yüksek seviyede emiciliği olan bezler değiştirme sıklığı azalır.

Koku giderme

İdrar ve dışkıdaki bakteriler koku yayar. Bu bakteriler idrar yolu enfeksiyonlarını ve cilt problemleri riskini artırır. Bakteri ve koku giderici özellikleri olan bir hasta bezi satın almaya çalışın. Aranacak anahtar kelimeler arasında “nefes alabilir”, “yüksek emici” veya “kokuyu engelleyen” arayın…

Hasta Bezleri hakkında bilmem gereken başka bir şey var mı?

Yetişkin bezleri için alışveriş yapmak korkutucu olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz o kadar çok marka, çeşit ve temel özellik vardır. Doğru kararı vermek zor görünebilir. İlk kez hasta bezi satın alıyorsanız, deneme yöntemini deneyebilirsiniz. Hastanız kişi birkaç ürün denemeden, hangisinin en uygun, en rahat veya ihtiyaçlarını karşıladığını bilemezsiniz.

vadi medikal olarak doğru hasta bezini satın almanız da size yardımcı olmakta mutluluk duyarız. Vadi Medikal iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir. Profesyonel destek alabilirsiniz.

2021’in En İyi 10 Hasta Bezi Hangisi?

Aşağıda, ülkemiz de satılan en popüler, en iyi hasta bezlerini sizin için listeledik.

 1. Tena Hasta Bezleri
 2. Evony Hasta Bezleri
 3. Canped Hasta Bezleri
 4. Kanz Hasta Bezleri
 5. Mavi Beyaz Hasta Bezleri
 6. Lorina Hasta Bezleri
 7. Jender Hasta Bezleri
 8. Sleepy Hasta Bezleri
 9. Depend Hasta Bezleri
 10. Confy Hasta Bezleri

Tena Hasta Bezi

TENA, 60 yılı aşkın deneyimiyle, 90 ülkede bireysel kullanım ve sağlık hizmetleri için ürün ve hizmet sağlamaktadır. İnkontinans (idrar kaçırma )yönetimi konusunda bir dünya lideri bir markadır.İnkontinansın insanların günlük hayatlarındaki etkisini en aza indiren ürünler ve hizmetler sunan ürünleri ile ön plana çıkmaktadır.

Evony Hasta Bezi

Hayat kimya tarafından üretilen Evony yetişkin bezi kategorisinde en iyi hasta bezleri arasında yer almaktadır. Hijyen ve güveni sağlamak üzere tasarlanmış ürünleriyle üstün bakım ve koruma sağlar.

Canped Hasta Bezi

Canped hasta bezleri, ıslaklığı ve kokuyu hapsetme gücü ile idrar kaçırma problemi olan hastaların kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan hasta bakım ürünleri üretmektedir.

Kanz Hasta Bezi

Kanz Hasta Bezleri tamamen nefes alabilen yumuşak tekstil dış yüzeyi ile cilt sağlığını korumaya yardımcı olur.

Mavi Beyaz Hasta Bezi

Mavi Beyaz Hasta Bezleri, Anatomik olarak tasarlanmış hasta bezleri yüksek kullanım konforu ve yüksek cilt koruması ile kullanıcılarının ve hasta yakınlarının yaşam standartlarını yükseltmek, konfor ve güvenli koruma sağlamak üzere tasarlandı.

Lorina Hasta Bezi

Lorina Hasta Bezleri tamamen nefes alabilen yumuşak tekstil dış yüzeri ile cilt sağlığını korumaya yardımcı olur. Defalarca açılıp kapanabilen cırt bantları sayesinde bezinizi gün içerisinde sık sık kontrol edebilirsiniz.

Jender Hasta Bezi

Jender Hasta Bezleri tamamen nefes alabilen yumuşak tekstil dış yüzeri ile cilt sağlığını korumaya yardımcı olur. Defalarca açılıp kapanabilen cırt bantları sayesinde bezinizi gün içerisinde sık sık kontrol edebilirsiniz.

Sleepy Hasta Bezi

Sleepy Hasta Bezi, genel özeliikleri Islaklık Göstergesi, Ekstra Hızlı Emici Özel Tabaka, Sızdırmayan Bariyerler,Testil Dış Yüzey,Cırtlı Bel Bantları,Hava Alan Yan Kulaklar

Depend Hasta Bezi

Depend Emici Külot, istemsiz idrar kaçırma durumlarında hareket halinde bile tam koruma sağlar. Elastik bel bölgesi; Yumuşak ve rahat tekstil yüzeyi ile iç çamaşırı gibi rahatça kullanılabilir. Yanlardan yırtılıp atılabilir. Maksimum Emicilik; Kadınlara özel emici bölge sayesinde ultra güven sağlar.

Confy Hasta Bezi

Confy Belbantlı Yetişkin Hasta Bezi , yoğun idrar kaçırma rahatsızlığı yaşayan kişilerin kendilerini güvende hissetmeleri için hazırlanmıştır.

Satın alma Seçenekleri
WhatsApp Üzerinden Şipariş verin!

Sevgili hastamız, Hasta yakınımız Tena Hasta bezi çeşitlerini WhatsApp iletişim hattımız üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz! lütfen iletişim için tıklayın +908502418685

Telefon İle sipariş verin !

Sevgili hastamız, Hasta yakınımız Tena Hasta bezi çeşitlerini Müşteri iletişim hattımız üzerinden kolaylıkla sipariş verebilirsiniz! lütfen iletişim için tıklayın +908502418685

Hasta Bez satışımız Kurumsal iletişim için tıklayın!

Vadi medikal 30 yıllık sektör bilgisi ve birikimi ile ,Hasta bezi ve Hasta bakımı ürünleri satışını gerçekleştirmektedir.Kurumsal bilgi için +908502418685 numaralı hattımızı arayabilir.Dilerseniz [email protected] mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Aktif Kampanyalar

Sağlığınız, tedaviniz ve hasta bakımı yapabilmeniz için gereksinim duyduğunuz tüm ürünleri Vadi Medikal den karşılayabilirsiniz. Mağazalar veya web siteleri arasında mekik dokumanıza gerek kalmadı. Farklı kategoriler altında toplanan ürün çeşitleri, tüm ihtiyaçlarınızı aynı adresten karşılayabilmenizi sağlıyor. Uzun zamandır tüm medikal ürün gereksinimlerinizi kalite ve uygun fiyat ile garantisi ile karşılayan firmamız her geçen gün ürün yelpazesini daha da genişleterek ihtiyaçlarınıza yanıt olmayı sürdürüyor. Alışverişlerinizde profesyonel bir hizmet, üstün kalite ve cazip fiyatların konforunu siz de yaşayın.

Vadi Medikal
Medikal Ürünlerde Profesyonel Destek ve çözüm
Bilgi ve Sipariş için tıklayın
Ziyaretçi Yorumları (4)
 1. Cengiz gök dedi ki:

  Hasta bezi için online başvuru yeterli mi bir de il, yafakş ilçedeki sgk dan başvuru mu yapmak gerekli. Teşekürler

  1. admin dedi ki:

   merhaba, Şuanda sadece başvurular online olarak alınıyor. Başka herhangi bir başvuruya gerek yoktur.

 2. Mark dedi ki:

  Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu