trenar

En iyi Hasta Bezi Nasıl Seçilir?

28.09.2021
789

Hasta bezleri inkontinansla (idrar kaçırma) ile baş etmenin en iyi yoludur. Hasta Bezleri İdrar kaçırmadan muzdarip olanlar ve hasta bakıcıları üzerindeki yükü büyük ölçüde azaltır.

inkontinans (idrar kaçırma) yaşlılar arasında yaygındır, ancak her yaşta ve herkesin başına gelebilir. Yaşlıların %15 ila %20’si üriner inkontinanstan etkilenir. Kronik sağlık sorunları olanlar veya bakım evlerinde kalanlar için bu rakamlar %70’e kadar çıkabiliyor. Obezite, çoğul gebelikler, ameliyatlar, diyabetik ilaçlar dahil ilaçlar bu durumun yaygın nedenleridir. İnmeler ve bilişsel bozukluk diğer risk faktörleridir.

Hasta Bezi giymekte utanılacak bir durum yoktur.

Yetişkin bezi giymekte utanılacak bir şey yoktur.Bunlar, tıpkı bir bastonun hareket kabiliyetine yardımcı olması gibi, yaşam kalitesini artırmak için geliştirilmiş hijyenik ürünlerdir.

Yetişkin bezleri, inkontinans (idrar kaçırma) sorunları olan bir kişiye, kaçırma veya sık tuvalete gitme ihtiyacı endişesi duymadan hayattan zevk alma özgürlüğü verebilirken, ne kadar etkili oldukları doğru kullanımına bağlıdır. Hasta Bezi kullanıyorsanız veya kullanan bir sevdiğiniz varsa, bunlardan maksimum faydayı elde etmenize yardımcı olacak birkaç yapılması ve yapılmaması gerekenler burada.

En İyi Hasta Bezi Nasıl Seçilir

Hasta Bezi seçerken Dikkat etmeniz gerekenler!

Piyasadaki markaları kontrol edin

Daha uzun süre giyilebilen (Emicilik seviyesi yüksek olan) oldukça emici olanlar ve sık sık değiştirilmesi gereken (genellikle daha ucuz) daha az emici olanlar vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun türü kullanın.Dışarıdaysanız ve çok fazla kullanıyorsanız, daha uzun süre kullanım daha iyi olacaktır. Genelde evdeyseniz, sık sık değiştirilmesi gereken daha ucuz olanlar yeterli olacaktır.

Hasta Bezinizin doğru boyutta olduğuna emin olun!

Bedeninizi doğru seçmenizde fayda var. Ülkemiz de 3 beden hasta bezleri bulunmaktadır. M beden, L beden , XL beden Size uygun olanı doğru seçmeniz gerekmektedir. Çok büyük bir bez seçerseniz, sızıntı riski daha fazladır. Çok küçük Beden seçerseniz sizi rahatsız edecektir.

Her zaman evinizde hasta bezi bulundurun

Ne zaman aniden dışarı çıkmanız gerekebileceğini ve yeni bir tane giymeniz gerekebileceğini asla bilemezsiniz.

Seyahat ederken, seyahatiniz için üzerinizi örtecek kadar eşyanız olduğundan emin olun – özellikle küçük kasabalarda yetişkin bezleri her zaman kolay bulunmaz.

Hasta bezini düzenli değiştirin

Hasta beziniz de ıslak ve rahatsız hissetmeye başlarsanız, mümkün olan en kısa sürede hasta bezinizi değiştirin. Islak bir hasta bezinin cilde daha uzun süre sürtünmesi kızarıklıklara ve enfeksiyonlara neden olabilir.

Geceleri daha emici bir hasta bezi kulanın!

Geceleri idrara çıkma ihtiyacı gündüzden daha fazlaysa, dinlenmenizi daha az rahatsız etmek için uyurken daha büyük ve daha emici bir Hasta bezi giymeyi düşünün.

idrar kaçırma ve inkontinans ürünleri için tıklayın
Yaşlı sağlı Halk sağlığı müdürlüğü
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu