trenar

Varis Çorabı Nedir? Varis Çorabı ne işe yarar?

Varis Çorabı Nedir? Varis Çorabı ne işe yarar?

Birçok insan için varis çorabı sihirli bir değnek gibidir. Varis çorabını giyin ve ağrı ve sızılardan kurtulmanın yanı sıra sağlığınıza başka yararları da olduğunu unutmayın. Varis çorabı sihirli bir değnek gibi görülse de altın da bilim yatmaktadır. Koşu yapanlar, şeker hastaları, ameliyat geçiren ve iyileşen kişiler ve hatta hamilelik sırasında birçok kişi tarafından kullanılmaktadırlar. Varis çorabı bacaklardaki kan damarlarını sıkarak veya masaj yapmak suretiyle damarların gevşemesine yardımcı olur, böylece kan pıhtılaşmadan damarlarınız da özgürce akar. Peki varis çorabı nedir?

Varis Çorabı Nedir?

Kan akışını yumuşatmak veya uyarmak için bacaklarınızı ve ayaklarınızı sıkan uzun veya kısa, elastik malzemelerden üretilmiş çoraplardır. Genellikle ayak bileğinde çok sıkıdırlar ve diz ve uyluk çevresinde gevşek olurlar. Genellikle pamuk veya spandeks gibi elastik ve yumuşak malzemeden üretilen varis çorapları rahat ve kullanışlıdır. Ayrıca, özellikle baldır, ayak, incik ve ayak bileği için basınç sağlamaya yardımcı olan Varis çorapları çeşitleri de mevcuttur.

varis çorabı nedir

Varis çoraplarının faydaları nelerdir?

Varis çorabı giymek rahatlama ve rahatlık hissettirir. Bacaklarınız uzun bir yürüyüşten sonra yorgun ve ağrıyor mu? Bacaklarınız da oluşan örümcek ağı şeklinde ki damarlardan hakkında endişeli misiniz? işte durumlar da varis çorabı imdadınıza yetişen bir medikal üründür. Genel faydalarından bahsedersek varis çorapları vücudunuz da kanı dolaştırır ve hatta dolaşımı artırarak alt bacaklardaki pıhtıları önlemeye yardımcı olur. Ayrıca bacaklarınızdan yukarıya doğru kan akışını uyarırlar, bu da bacak şişmesini azaltmaya yardımcı olur.

Varis Çorabı Nasıl Çalışır?

Varis çorapları, kademeli sıkıştırma adı verilen özel bir yapıda tasarlanmıştır. Bu özelliği sayesin de bacaklarınıza baskı uygulayarak çalışır. Kademeli basınç, venöz (Toplar damarda geri Kaçırma) sorununu ortadan kaldırır, bu da varis riskini azaltır ve ayrıca şişmeyi önler. Kan dolaşımını artırarak herhangi bir bacak şişmesi, emboli veya pıhtıların oluşmasını önlemeye yardımcı olur  . mmHg cinsinden ölçülen farklı miktarlarda basınç sağlayabilirler. mmHg, bir milimetre cıvadır, bu da kan basıncının nasıl ölçüldüğünü gösterir. Varis çorabı alırken doktorunuzun sizin için önerdiği basınç değerin de çorap temin etmeniz önem taşır.

varis çorabı özellikleri nelerdir

Varis Çorabına İhtiyacım Olduğunu Nasıl Anlarım?

Varis çorapları, aşağıdakiler ihtiyaçları olan insanlar için ideal bir çözümdür.

  • Ameliyattan Sonra Hızlı iyileşmek isteyenler
  • Ayak şişmesi ile mücadele etmek isteyen hamile kadınlar için hamilelik döneminde.
  • Daha iyi dolaşıma ihtiyaç duyan diyabet (şeker hastaları) veya diğer venöz (Toplar damar kaçırma) endişeleri olanlar
Bizi takip edin
Bizi takip Edin
  • Bütün gün ayakta durmak zorunda kalan,bu nedenle ayakları ağrıyan, zonklayan ağrılardan kurtulmak isteyenler
  • İyileşme süresini kısaltmak isteyen kas ağrısı olan sporcular için.
  • Bazen hareketsiz olanlarda ortaya çıkabilecek kan pıhtılaşması riskini azaltmak isteyenler için

En iyi varis çorabı Hangisidir?

Sizin için en iyi varis çorabı, sizin hangi sorun nedeniyle çorabı kullanacağınıza göre değişkenlik gösterir. Terletmeyen, Koku Yapmayan, Ayağınızdan kaymayan tekstil ve silikon bazlı kaydırmaz özelliği olan varis çoraplarını seçebilirsiniz.

varis çorapları nedir? Seçerken Nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmiş olmalısınız. Yine de karar veremiyorsun ve size yardımcı olan birine ihtiyacınız varsa, Vadi medikal olarak tecrübeli ve alanında uzman kadrosuyla yanınızdayız. Bize iletişim bölümünden, +90 533 039 57 67 WhatsApp Adresimizden ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu