trenar

Hasta Bezi bedenleri nasıl hesaplanır?

29.09.2021
4.979

Hasta Bezi bedenleri nasıl hesaplanır? Hangi ölçümler önemlidir? Her hasta farklı olduğundan, size ve hastanıza en uygun olanı bulmak kafa karıştırıcı görünebilir. Örneğin, daha büyük hasta bezi daha fazla emicilik anlamına mı geliyor? Doğru beden, uygun hasta bezini seçmenin önemli bir bileşeni olsa da, idrar kaçırma ihtiyaçlarını anlamak, size ve hastanızın yaşam tarzınıza/ihtiyacınıza uyan hasta bezini seçmenize de yardımcı olacaktır.

Hasta Bezi beden seçme İpuçları

Her insan kendi başına bir bireydir ve doğal olarak beden olarak da farklıdır. Size ve Hastanıza göre Boy, kilo ve hatta emicilik ihtiyaçları farklı olabilir. Erkek ve kadın hasta bezlerinde farklılıklar olabilir, bu yüzden bariz olanı belirtelim. Uygun yetişkin bezi (hasta bezi) ölçümleri için başka ipuçları da vardır ve bazıları şunlardır:

 • Rahatlık: Bir Hasta Bezinin Etkili olması için, sizin veya hastanızın vücudunuza sıkıca oturmasına dikkat etmelisiniz. Hasta bezi bağlı iken hareket edebilmelisiniz.
 • Sık Değiştirin: Hasta bezinizi sık sık değiştirmeniz gerektiğini fark ederseniz, daha emici bir tarzda hasta bezi tercihinde bulunabilirsiniz.
 • Çok Gevşek: Çok bol yada bedeninize uygun olmayan bir hasta bezi seçerseniz. Gevşekliğinden dolayı sızıntılarla karşılaşmanız olasıdır.
 • Rahat Ama Çok Rahat Değil: Hasta bezinin bacak arası kısmı bacaklarınızın etrafı cildinize rahatça oturması gerekir.Fakat hasta bezinin bacak arası kısmının sıkı olması kan dolaşımına etkisi olabilir. Bebek bezlerin de olduğu gibi hasta bezlerinde de Sızıntının büyük kısmı bacaklarınızdır, bu yüzden doğru şekilde oturduklarından emin olmalısınız. Ayrıca, yetişkin bezleriniz çok sıkıysa cildinize zarar verme ve kötü enfeksiyonlara davetiye çıkarma riski vardır.
 • Güvenli Yan Bantlar: Bir hasta bezinin çok küçük olduğunu nasıl anlarsınız? Oturduğunuzda veya hastanızı oturttuğunuz da yan bantları açılır ! eğer böyle sorunlarla karşılaşırsanız hasta bezi bedenini değiştirmelisiniz.
Hasta Bezi ‘ne ihtiyacınız mı var?

Eğer Hasta Bezi ‘ne ihtiyacınız var ! ve satın almak istiyorsanız size yardımcı olabiliriz ?  

vadi dis

Telefon ile Bilgi Alabilirsiniz : 0850 241 86 85

WhatsApp Hızlı iletişim Hattımız : +90 850 241 86 85 

E-mail Adresimiz :  [email protected] 

İletişim Adresimiz : iletişim formu 

Sevdiklerinizin ve sizin medikal ürün ihtiyaçlarınız için doğru ürüne birlikte karar verelim.

hasta bezi bedenleri nasil hesaplanir 2

Belbantlı Hasta Bezi Beden tablosu

Belbantlı Hasta Bezi M Beden Tablosu

Standart ( Bel bantlı ) hasta bezi M beden tablosunu aşağıda bulabilirsiniz. Markadan markaya değişiklik göstermektedir.Bel Çevresi : Large (110-150 cm)

Belbantlı Hasta Bezi L Beden Tablosu

Standart ( Bel bantlı ) hasta bezi L beden tablosunu aşağıda bulabilirsiniz. Markadan markaya değişiklik göstermektedir. Bel Çevresi : Medium (80 x 115 cm)

Belbantlı Hasta Bezi XL Beden Tablosu

Standart ( Bel bantlı ) hasta bezi XL beden tablosunu aşağıda bulabilirsiniz. Markadan markaya değişiklik göstermektedir. Bel Çevresi : Ekstra Large (120-160 cm)

Doğru Hasta Bezi Bedeni Nasıl Düzgün Ölçülür?

Artık nelere dikkat etmeniz gerektiğini yukarıdan öğrendiğinize, uygun yetişkin bezini kullanmak için Doğru bir ölçüm elde etmek için esnek veya kağıt bir mezura kullanmanız da fayda var. Doğru hasta bezi bedenini ölçenin en etkili yolları ;

 • Hastanızın ve kendi Karnınızın en geniş kısmı boyunca genişliği ölçün. Bu, göbek deliğinizin altında ve bu ölçümü bir kağıda yazdığınızdan emin.
 • Ardından, Hastanızın ve kendinizin kalçalarınızın en geniş kısmını ölçün ve bu ölçümü kaydedin.
 • Bu iki ölçümden daha büyük olanı, yetişkin bezinizi belirlerken kullanmanız gerekecek olanıdır.
 • Bunlar yalnızca yönergeler olduğundan, ağırlık, boy ve uyluk çevresini dikkate aldığınızdan emin olun.

Birçok Hasta bezi bel veya kalça ölçüsüne göre ölçülür, ancak bu markadan markaya değişebilir, bu nedenle yetişkin hasta bezi beden tablosunu dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Bir yetişkin bezini ölçerken ve karar verirken, çok gevşek olmasının bacak bölgesinden sızıntı anlamına geleceğini unutmayın, bu nedenle her zaman en küçük rahat bedenle başlamaya çalışmalısınız ve o bedenden yukarı çıkmalısınız. Önemli kilo alımı veya kaybı olduğunda, uygun bedeni seçmek için başka bir ölçüm yapılmalıdır.

Kilotlu Hasta Bezi Beden Tablosu

Hasta bezi beden tablosu

Hasta Bezi ve Emici kilotları nereden satın alabilirim?

Eğer Hasta Bezi ‘ne ihtiyacınız var ! ve satın almak istiyorsanız size yardımcı olabiliriz ?  

Vadi Medikal

Telefon ile Bilgi Alabilirsiniz : 0850 241 86 85

WhatsApp Hızlı iletişim Hattımız : +90 850 241 8685 

E-mail Adresimiz :  [email protected] 

İletişim Adresimiz : iletişim formu 

Sevdiklerinizin ve sizin medikal ürün ihtiyaçlarınız için doğru ürüne birlikte karar verelim.

idrar kaçırma ve inkontinans ürünleri için tıklayın
Ziyaretçi Yorumları (1)
 1. ahmet dedi ki:

  çok işimize yaradı teşekkürler

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu