trenar

idrar kaçırmanın sosyal hayata etkileri

Yetişkinlerde İdrar Kaçırma , yaşlılığın başlıca nedenlerinden biridir. Hem erkek hem de kadınlarda ortaya sıklıkla çıkabilmektedir.  Yetişkinler de idrar kaçırmanın sosyal hayata etkileri ve çıkabilecek sorunları listeledik. hemen okuyun.

İdrar kaçırmanın Yaşam kalitesine etkileri

Damgalanma ve aşağılanma duyguları

Sosyal ve eğlence amaçlı yaşamdan uzak durma. İdrar kaçırmanın başlamasıyla birlikte yaşam tarzı hareketsiz hale gelir. Azaltılmış fiziksel aktiviteler, kardiyovasküler hastalıklar, kalp hastalıkları, obezite, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol seviyelerinin ortaya çıkmasına neden olur.

Toplum içinde idrarını tutamamayla ilgili korku ve endişe. Kalıcı bir koku, ıslaklık ve rahatsızlık korkusu vardır. Bireyler ayrıca, sosyalleşmelerini engelleyen inkontinans nedeniyle cilt hastalıkları geliştirmenin bilincindedir.

idrar kaçırma ve sosyal hayata etkisi

İdrar kaçırmanın Seyahat ve Tatillere etkisi

Yeni yerleri ziyaret etme isteksizliği

Koruyucu malzemeleri paketlemeniz gerekiyor, kullanılmış ürünleri elden çıkarmanın yollarını düşünün. Bireyler, kendilerini izole hissetmelerine neden olacak şekilde tuvalet müsait değilse, belirli yerlere seyahatlerini/ziyaretlerini sıklıkla iptal etmek zorunda kalırlar.

İdrar kaçırmanın uykuya etkisi

Özellikle aşırı aktif idrar kaçırma sorunu olan kişilerde uyku kalitesi ve miktarı etkilenmektedir. Ev işlerini ekleyen ıslanma nedeniyle yatak takımları ve giysiler sık ​​sık değiştirilmelidir. İnkontinans dermatiti ve cilt enfeksiyonlarının yayılmasına yol açan inkontinans nedeniyle cilt tahris sorunu yaratmaktadır.Gece birkaç kez uyanma ve tuvalete giderken idrar kaçırma olabilir.Noktüri, aşırı aktif mesanenin yaygın bir semptomudur.

Egzersiz ve sporun idrar kaçırmaya etkisi nedir?

İdrar tutmama veya idrar kaçırma Egzersiz yapmak için bir engel olabilir. karışık idrar kaçırma belirli bir sorundur. İdrar kaçırmanın başlaması bireyi yaşamda daha az aktif hale getirir çünkü egzersiz/koşu sırasında ani bir idrar kaçağı olabilir ve bu da olumsuz durumlar yaratabilmektedir.

İdrar tutamama ve idrar kaçırmanın iş hayatına etkisi

İdrar kaçırma sorunu olan birey iş hayatın da Konsantrasyon kaybı ve fiziksel görevleri yerine getirme yeteneğini kaybedebilir. İdrar kaçırmanın başlamasıyla birlikte iş hayatında düşme ve kırılma olasılığı da artar. Tuvalet molaları için iş kesintisi. İdrar kaçırma şikayeti olan kişiler, genellikle dışarıdayken tuvalet ararlar ve devam eden idrar kaçırma sorunu nedeniyle işlerinin ortasında çok fazla kesintiye uğrarlar.İdrar tutumama sorunu olan kişiler işlerini aksatabilmektedir.

is hayatı ve idrar kaçırma

İdrar kaçırma ve sosyal ilişkiler

Azaltılmış yakınlık, sevgi ve fiziksel yakınlık. Bakıcılar, finansman, uyku ve sosyalleşme açısından inkontinanstan muzdarip yetişkinlere bakmak zorundadır. Bakım veren aile üyeleri veya hemşireler genellikle utanç duyguları yaşarlar.

idrar kaçırma ve inkontinans ürünleri için tıklayın
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu