trenar

Tekerlekli sandalye alırken dikkat etmeniz gerekenler!

Tekerlekli sandalye satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir dizi önemli bileşen vardır. Aşağıdakiler, satın alma işleminizi yapmadan önce nelerin mevcut olduğu, nelere bakmanız ve neleri göz önünde bulundurmanız gerektiği konusunda size iyi bir fikir verecektir.

Konfor

Günlük olarak kullanılan herhangi bir tekerlekli sandalyenin rahat olması gerekir. Koltuk burada dikkate alınması gereken en önemli unsurdur. Çoğu, naylon veya vinilden yapılmıştır ve bazı sandalyeler, konforu artırmak için bir minder veya özel sırt desteği gerektirebilir. Kullanıcıya tam olarak uyan bir koltuk isteyeceğinizden, koltuk genişliği ve derinliği de önemli hususlardır.

Yastık

Konforu, desteği ve dengeyi artırmak için tekerlekli sandalye koltuğuna bir minder eklenebilir. Jel yastıklar ekstra konfor sağlayabilir; konumlandırma yastıkları, duruşu düzeltir ve kullanıcının gezinme yeteneğini geliştirir ve önleyici yastıklar, uzun süreli kullanım sırasında sürtünmeyi ve basıncı azaltır.

Koltuklar

Çoğu tekerlekli sandalyedeki koltuk naylon veya vinilden yapılır çünkü her iki malzeme de dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır. Bazı koltuklar, tekerlekli sandalyenizin çerçeve stiline göre özelleştirilebilir veya yükseltilebilir.

Koltuk boyutu

Koltuk boyutu, koltuk genişliğine (kolçaktan kol dayanağına kadar olan boşluk) ve koltuk derinliğine (sırtlıktan koltuğun ön kenarına kadar olan mesafe) ayrılmıştır. Tekerlekli sandalyeler, en yaygın genişliği 18 inç olmak üzere, tipik olarak 14 ila 20 inç arasında çeşitli koltuk genişliklerine sahiptir. Koltuk derinlikleri de değişkendir ve tekerlekli sandalye kullanıcısı doğal aktif pozisyonda dik oturtularak ölçülmelidir. Hem koltuk genişliği hem de koltuk derinliği, çoğu mobilite ekipmanı perakendecisi web sitesindeki “Ürün Özellikleri” bölümünde bulunabilir.

tekerlekli sandalyeleri incelemek için tıklayın

Koltuk yüksekliği

Koltuk yüksekliği, koltuğun yerden ne kadar yüksekte olduğunu gösterir. Çoğu tekerlekli sandalyenin ortalama koltuk yüksekliği 20 ila 21 inçtir ve bu, 5 fit veya daha uzun boylu kullanıcılar için uygundur. Kullanıcı 5 fitten kısaysa, tekerlekli sandalye çok yüksek olabileceğinden aktarma daha zor olabilir.

Sandalye Yüksekliği

Sandalye yüksekliği – veya genel cihazın ne kadar uzun olduğu – tekerlekli sandalyenin ne kadar kolay taşınabileceğini ve etrafında manevra yapılabileceğini etkileyecektir. Daha uzun tekerlekli sandalyelerin bir arabanın bagajında ​​saklanması daha zor olabilirken, daha kısa tekerlekli sandalyelerin katlanması veya devrilmesi daha kolay olacaktır.

Sandalye Ağırlığı

Tekerlekli sandalyenizi sık sık taşıyacaksanız veya seyahat ederken yönetmesi kolay bir şey istiyorsanız, sandalye ağırlığını göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Taşıma koltukları ve pediatrik tekerlekli sandalyeler tipik olarak manuel tekerlekli sandalyelerden daha hafiftir, manuel tekerlekli sandalyeler ise elektrikli tekerlekli sandalyelerden daha hafif olma eğilimindedir. Sandalye ağırlığı, özelliklere ve eklenen aksesuarlara bağlı olarak 19 pound ile 65 pound arasında değişebilir.

Kolçaklar

Kolçaklar ilave konfor ve destek sağlar. Aktarma ve taşımayı kolaylaştırmak için genellikle çıkarılabilirler (veya yukarı kaldırılabilirler). Birçok kolçak, standart bir masa tablasının altına kolayca sokulmalarını sağlayan masa veya masa yüksekliğinde bulunur.

Bacak dayanakları

Kolçaklar gibi, bacak dayama yerleri de kullanıcı için ek destek ve konfor sağlar. Çeşitli tarzlarda gelirler, ancak göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, sandalyenin transfer edilebilirliğini etkileyebileceğinden, bacak desteklerinin sallanmasını veya ayarlanmasını isteyip istemediğinizdir.

tekerlekler

Tekerlekler, genel sürüşe stabilite ve rahatlık katabilir. Çoğu tekerlek ya kauçuk ya da yarı pnömatiktir, bu da tekerlekli sandalyenin farklı yüzeylerde yuvarlanma şeklini değiştirebilir. Bazı tekerlekler bakım gerektirmezken, diğerlerinin zamanla aşındığı için değiştirilmesi gerekecektir.

Whatsapp
Vadi Medikal
Vadi Medikal
Vadimedikal'e Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?


Bizimle iletişime geçtiğinizde aşağıda ki şartları Kabul etmiş Sayılırsınız.!


WhatsApp Aydınlatma Formu